Wybierz język:

Przenośniki rurowe ślimakowe zwane są także przenośnikami ślimakowymi zamkniętymi. Zasadniczą częścią tych urządzeń jest rura o określonej średnicy i grubości ścianki, wewnątrz której pracuje organ roboczy, jakim jest wał ślimakowy. Te przenośniki ślimakowe stosuje się zwykle w przypadku wysokich obrotów wału 200-2000 obr/min zwykle w transporcie materiałów pylistych ze względu na wysoką szczelność obudowy. Z powodzeniem są one wykorzystywane w zakładach przemysłu cementowego, wapienniczego, gipsowego czy chemicznego.

Przenośniki rurowe w FMK

Różnorodność gabarytów przenośników sprawia, że mają one szerokie zastosowanie, począwszy od małych urządzeń przeznaczonych do dozowania materiałów sypkich, po duże przenośniki transportujące materiały z dużą wydajnością na odległość do kilkunastu metrów. Podajniki rurowe z powodzeniem pracują na zewnątrz zakładu przemysłowego w skrajnie różnych warunkach otoczenia. Zaletą tych przenośników jest zdolność do transportowania materiałów w całym przekroju rury, przez co mogą pracować pod bardzo dużym kątem lub nawet w pionie ze względu na ograniczenie efektu cofania się materiału.

Obudowy mogą występować w formie pojedynczej rury w przypadku krótszych przenośników ślimakowych rurowych lub w postaci segmentów połączonych ze sobą za pomocą kołnierzy i śrub. Zwykle stosuje się znormalizowane średnice rur. Ściany czołowe stanowią konstrukcję wsporczą dla łożysk oraz węzłów uszczelniających wał. Wloty oraz wyloty materiałów mogą mieć zarówno okrągły jak i prostokątny przekrój, także są one kompatybilne z różnymi urządzeniami dozującymi czy składującymi materiały sypkie.

Jako producent przenośników oferujemy także linie technologiczne oraz remonty przenośników. Możesz u nas zamówić także ślimaki do podajników.

Przedsiębiorstwo Usług
Technicznych i Handlu
FMK Sp. z o.o. KONTAKT

Przedsiębiorstwo Usług
Technicznych i Handlu
FMK Sp. z o.o.

Siedziba firmy

Leszcze 15
28-400 Pińczów

tel. +48 41 35 774 45
tel. +48 41 35 712 22
tel./fax +48 41 35 774 46

e-mail: