Wybierz język:
Przedsiębiorstwo Usług
Technicznych i Handlu
FMK Sp. z o.o. - Przenośniki ślimakowe bezwałowe

Przenośniki ślimakowe bezwałowe zbudowane są z jednolitej wstęgi ślimakowej bez użycia wału, do którego przyspawane są pióra. Podajniki te mają szerokie zastosowanie w transporcie wszelakich materiałów, począwszy od suchych nieregularnych brył jak na przykład wióry drewniane czy metalowe, poprzez silnie kohezyjne półpłynne materiały jak odpady komunalne, odpady poprodukcyjne z przemysłu spożywczego czy rolnego, aż po materiały płynne jak osady w oczyszczalniach.

Przenośniki ślimakowe bezwałowe w FMK

Eliminacja wału w podajnikach ślimakowych bezwałowych sprawia, że materiały kleiste nie przylegają do jego powierzchni, powodując jego nawarstwianie i w efekcie blokowanie przepływu materiału wzdłuż koryta, co ma miejsce w przypadku podajników wałowych. Wiąże się to także ze zmniejszonymi oporami przemieszczania materiału i w efekcie zmniejszaniem zapotrzebowania mocy jednostki napędowej. Dodatkowo materiał jest transportowany w większym przekroju koryta niż w przypadku tradycyjnego rozwiązania z wałem.

Brak wału wiąże się także z brakiem konieczności instalowania łożysk środkowych, czopów pośrednich, przez co zmniejsza się masa całego urządzenia, a także zwiększa jego trwałość i wydłuża czas eksploatacji. Wstęgi bezwałowe najczęściej są zabudowane w korytach o U-kształtnym profilu i mogą pracować w poziomie, pod ukosem lub w pionie.

Przenośniki spiralne bezwałowe możesz zamówić u nas. Jako producent przenośników oferujemy także:

Przedsiębiorstwo Usług
Technicznych i Handlu
FMK Sp. z o.o. KONTAKT

Przedsiębiorstwo Usług
Technicznych i Handlu
FMK Sp. z o.o.

Siedziba firmy

Leszcze 15
28-400 Pińczów

tel. +48 41 35 774 45
tel. +48 41 35 712 22
tel./fax +48 41 35 774 46

e-mail: