Wybierz język:

Wyróżnienie "Przedsiębiorcy z pasją"

Poniedziałek, 03 kwietnia 2023
Wyróżnienie "Przedsiębiorcy z pasją"

W dzisiejszych czasach założenie własnej firmy staje się wyborem drogi życiowej i ścieżki kariery zawodowej, która stanowi alternatywę dla pracy na etacie. Jest to droga, którą coraz chętniej podążają w Polsce młodzi, najczęściej dobrze wykształceni ludzie. Chcą oni bowiem wprowadzać w życie własne pomysły oraz mieć swobodę w podejmowaniu decyzji. W przypadku gdy stworzenie firmy jest spełnieniem marzeń, wówczas droga do sukcesu nie wydaje się już taka żmudna. Obecnie przedsiębiorcy pasjonaci mogą wpływać na socjalizację przedsiębiorczą młodego pokolenia. Stanowią dobry wzór dla rozwijania postaw przedsiębiorczych i aktywności gospodarczej młodzieży. Ich sukcesy na rynku uczą, że zaangażowanie i pasja są kluczem do kariery” – między innymi takie słowa przewodniczący Rady Powiatu Pińczowskiego zawarł w swojej laudacji. Ireneusz Gołuszka uzasadniał w ten sposób decyzję o uhonorowaniu Zbigniewa Kudasiewicza tytułem „Przedsiębiorcy z pasją”.

Zbigniew Kudasiewicz od 20 lat prowadzi firmę FMK Sp. z o.o. w Leszczach, daje pracę wielu ludziom, osiąga sukcesy i hojnie wspiera działania promujące Ponidzie, jego walory i historię. Wystarczy chociażby wspomnieć o finansowaniu publikacji na temat pińczowskich tradycji lotniczych czy historii kolejki wąskotorowej. Firma FMK Sp. z o.o. chętnie włącza się w wydarzenia kulturalne i akcje charytatywne. Zawsze jest tam, gdzie potrzebna jest pomoc. 28 grudnia 2022 roku, podczas sesji Rady Powiatu Pińczowskiego, syn pana Zbigniewa –Maciej Kudasiewicz odebrał wyróżnienie w imieniu swojego taty. 

Pan Zbigniew Kudasiewicz, z którym udało się nawiązać połączenie internetowe nie krył swojego wzruszenia. Z właściwą sobie skromnością powiedział, że nie robi nic nadzwyczajnego. „Jestem stąd, chętnie pomagam i wspieram jeśli mam taką możliwość, a historia to moja pasja” – mówił, wywołując gromkie brawa na zakończenie transmisji. Gratulujemy!

„Sukces to nie to, co masz, ale to, kim jesteś.”

Źródło:
Tygodnik Ponidzia.

 

Przedsiębiorstwo Usług
Technicznych i Handlu
FMK Sp. z o.o. KONTAKT

Przedsiębiorstwo Usług
Technicznych i Handlu
FMK Sp. z o.o.

Siedziba firmy

Leszcze 15
28-400 Pińczów

tel. +48 41 35 774 45
tel. +48 41 35 712 22
tel./fax +48 41 35 774 46

e-mail: